Sērenē durvis ver piena pārstrādes rūpnīca

Jaunjelgavas pagasta Sērenē pirmdien, 11. novembrī, pēc remontdarbiem atklāts piena pārstrādes uzņēmums “Sērenes piens”, informēja uzņēmumā. image

Patlaban uzņēmums ir darbības uzsākšanas procesā, un tiek cerēts, ka jau pavisam drīz tiks uzsākta ražošana, “lai vēl šogad varētu saražot pirmās akavi tipa baltā siera partijas un nosūtīt potenciālajiem sadarbības partneriem – privātā zīmola turētājiem”.

Plānots, ka ražošanas jaudas tiks pakāpeniski palielinātas, nākamā gada laikā sasniedzot 40 tonnas pārstrādāta piena dienā. Uzņēmums plāno lielu uzmanību pievērst atbildīgai kvalitātes, finanšu un vides politikai.

Sērēnē dzīvo nepilns tūkstotis iedzīvotāju, tādēļ 40 darba vietas, kas būs pieejamas ražotnē pēc pilnas ražošanas atjaunošanas 2020. gadā, ir svarīgs notikums visai apkaimei, skaidroja uzņēmumā. Patlaban uzņēmums nodrošinās 20 darba vietas.

Ražotnes jaunie īpašnieki arī vēlas sakārtot iepriekšējos gados izveidojušos situāciju ar attīrīšanas iekārtām. Proti, vēsturiski uzņēmumam piederēja attīrīšanas iekārtas, kas apkalpoja arī Sērenes ciemu. Tagad SIA “Sērenes piens” tās uz līguma pamata ir nodevis Sērenes pagasta pārvaldei apsaimniekošanā.

Patlaban “Sērenes piens” ir uzsācis iepirkumu procedūru priekšattīrīšanas iekārtu iegādei un izstrādā vides aizsardzības risinājumus saskaņā ar Valsts vides dienesta prasībām. Par šo rīcības plānu tikšanās laikā ir informēti arī Sērenes ciema iedzīvotāji.

Atjaunotajā Sērenes piena pārstrādes rūpnīcā plānots ar privātajiem zīmoliem pēc klientu pasūtījuma ražot akavi tipa balto sieru sālījumā un termizēto skābo krējumu ar garu uzglabāšanas termiņu.

Galvenie tirgi būs – Vācija, Zviedrija un Lielbritānija, Saūda Arābija, kā arī citas Āzijas reģiona valstis. Ražotnes darbības atjaunošanā plānots ieguldīt aptuveni vienu miljonu eiro.

Portāls “Forbes.lv” jau ziņoja, ka ražotnes darbības atjaunošanā plānots ieguldīt aptuveni vienu miljonu eiro.

Kā informēja uzņēmumā, “Sērenes piens” ir dibināts 2019. gadā ar mērķi atjaunot Jaunjelgavas pagasta Sērenē esošās piena pārstrādes un siera ražotnes darbību, kas iepriekš piederēja maksātnespējīgajam uzņēmumam SIA “Latvian Dairy”.

Uzņēmuma apmaksātais pamatkapitāls ir 100 000 eiro. “Sērenes piens” īpašnieki ir Andris Eģītis un Jānis Ruskis.

Atpakaļ